Trenutno brez okužb v Kočevju.
Zelo razveseljiv je podatek, da nobeden od štirih okuženih v naši občini ni več v bolnišnični oskrbi.
Odgovorno ravnanje občanov in ustrezen odziv pristojnih služb sta znova edini pravi način, da se virusa uspešno otresemo.
Čeprav smo preventivnih ukrepov vsi že pošteno siti, se bomo morali znova odgovorneje držati strožjih priporočil pristojnih organov.
Spet je prišel čas, ko bomo morali stopiti skupaj in z enotnim odgovornim vedenjem prispevati k čim prejšnjemu koncu drugega vala.
Primož Velikonja pravi, da bo ključnih naslednjih 14 dni, ko bomo lahko bolj zanesljivo ocenili, v kakšne bodo posledice.
Epidemija je preklicana, vendar je še vedno treba upoštevati preventivne ukrepe.
Nošenje mask, razkuževanje rok, varnostna razdalja in ostali preventivni ukrepi bodo v prihodnjih mesecih (p)ostali del našega vsakdana.
Pri novem načinu dela bo ključnega pomena odgovorno obnašanje pacientov, saj lahko v nasprotnem primeru znova pride do kaosa.
Dokazali smo, da znamo in zmoremo skupiti skupaj, ko je najbolj potrebno, zato je najhujše očitno že za nami.