Cepivo proti koronavirusu je resda že »na poti«, vendar pa so za zdaj pri nas znani preventivni ukrepi še vedno edini način za ustavitev širjenja okužb.
V domu trenutno biva 129 stanovalcev, velika večina pa jih je virus že prebolela.
Prihod cepiva nikakor ne pomeni, da lahko opustimo odgovorno upoštevanje veljavnih ukrepov in priporočil!
Pacienti morajo biti pozorni na to, da v času epidemije posamezne ordinacije delujejo po prilagojenem delovnem času.
Čeprav je druženje z najbližjimi v tem času še toliko bolj čarobno, tokratne izjemne razmere v prvi plan postavljajo našo varnost.
Čeprav je zanesljivost hitrih testov bistveno nižja, so zaradi hitrosti rezultatov v določenih situacijah zelo praktični.
V Domu starejših občanov je še vedno aktivno okuženih 71 stanovalcev in 10 zaposlenih, 47 oskrbovancev in 33 delavcev pa je virus prebolelo.
S svojci lahko preko tablic in pametnih telefonov komunicirajo stanovalci iz vseh con, tudi tisti iz rdeče cone.
Primož Velikonja zatrjuje, da je kočevski zdravstveni dom dobro pripravljen na vse izzive, ki jih spopadanje z epidemijo še utegne prinesti.
Lidija Vardijan je izrazila željo, da bi za najbolj ogrožene stanovalce poiskali primerno dodatno lokacijo, saj so kapacitete doma zelo omejene.