NARAVA IN ZDRAVJE
Grajska pot na Fridrihštajn in trim steza v Podgorski ulici zaradi sečnje zaprti
Grajska pot na Fridrihštajn in trim steza ob Podgorski ulici sodita med najbolj priljubljene pohodniške poti na Kočevskem, ki številne ljubitelje prelestnih kočevskih gozdov in neokrnjene kočevske narave vsakodnevno vabita na rekreacijo, prijeten sprehod ali krajši izlet. Obe poti sta trenutno zaradi aktivne sečnje in spravila lesa v neposredni okolici zaprti. Kljub jasnim javnim opozorilom družbe Slovenski državni gozdovi, ki s tem območjem upravlja, pa številni obiskovalci tam še vedno hodijo. SiDG je zato ponovno izdal opozorilo, v katerem ljudi poziva k odgovornemu vedenju v naravi.
»Kljub jasnim opozorilom in zaporam se obiskovalci še vedno zadržujejo na območju aktivne sečnje in spravila lesa v neposredni okolici planinske poti Grajska pot na Fridrihštajn in trim steze v Podgorski ulici, s čimer resno ogrožajo svojo varnost. Zaradi zagotavljanja varnosti pohodnike in druge obiskovalce znova opozarjamo, da v času sečnje ne uporabljajo omenjene planinske poti in trim steze, ki sta v tem obdobju zaprti. Poti so označene z zapornimi trakovi, nameščena pa so tudi ustrezna obvestila. Dela bodo predvidoma potekala do 30. 3. 2026. Prosimo za razumevanje in dosledno upoštevanje zapor – varnost je na prvem mestu,« se glasi uradno obvestilo družbe Slovenski državni gozdovi.
Ob tem je še enkrat ključno poudariti, da smo vsi obiskovalci narave dolžni poskrbeti za to, da v njej uživamo in sobivamo na kar se le da varen ter odgovoren način. S tovrstnim zavestnim kršenjem opozoril namreč resno ogrožamo ne le lastno varnost, pač pa tudi varnost ostalih živih bitij okrog nas. Še posebej pa ta poziv velja v primerih, ko na območjih potekajo gozdarska dela z uporabo izjemno nevarne težke mehanizacije. Pohodnike, rekreativce in druge obiskovalce zato resnično pozivamo k doslednemu upoštevanju zapor.
-
ŠPORT3 tedni nazajDomače Odprto prvenstvo Slovenije prineslo velike uspehe Sekirachev
-
ŠPORT2 tedna nazajKočevski atletinji Živa Križ in Manca Marčelja dvakratni državni prvakinji
-
ŠPORT4 tedni nazajŠportna dvorana gostila mlade kočevske košarkarske zvezde
-
ŠPORT2 dneva nazajŽiva Križ balkanska mladinska prvakinja v metu kopja


