KULTURA
Na prireditvi Deklica s piščalko bo podeljena 15. nagrada deklica s piščalko
Občina Kočevje vabi na letošnjo tradicionalno slavnostno prireditev Deklica s piščalko ob 8. februarju, slovenskem kulturnem prazniku. Obiskovalce na slovesnosti v počastitev 177. obletnice smrti največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna znova čaka bogat in premišljeno izbran kulturni program z vsakoletnim vrhuncem večera, podelitvijo že 15. priznanja deklica s piščalko. Slovesnost bo potekala v petek, 6. februarja, ob 19. uri v dvorani Šeškovega doma Kočevje.
Režiser kulturnega programa bo tudi tokrat priznani kočevski akademski kipar Marko Glavač, ki bo na svojstven prepoznaven način s pestrim naborom vrhunskih (domačih) glasbenikov, igralcev in plesalcev (kočevsko) kulturo znova postavil na piedestal. Med nastopajočimi se bodo predstavili učenci in učitelji Glasbene šole Kočevje, domači dramski igralci, člani Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana ter dijaki Gimnazije in srednje šole Kočevje. Uživali bomo lahko v dramskih prizorih, solističnih glasbenih točkah, pa tudi opernem petju in baletnem plesu. Marko Glavač je v opisu koncepta kulturnega programa prireditve, ki nosi naslov BaGobilonSloven zapisal:
»Zmešnjava ali kaos? Gotovo neko stanje, v katerem se lahko počutimo kot subjekt z omejenim razumevanjem. Pa vendar kaos deluje po svoji strukturi. Morda v poljubno zaznanih obdobjih nedojemljivo. Ima svojo obliko, ki odzvanja v ožjem in širšem prostoru. Predstavlja novo videnje, odzivanje, spoznanje. Vzpodbuja prehod iz stereotipnosti, pasivnosti v aktivno stanje duha, uma, razuma … Smo pred portalom vesoljskega megamarketa. Kako zložiti njegove elemente v novo smiselno celoto, ki odzvanja v novi obliki in zadovoljuje? Potencial subjekta omogoča dojemanje novih fenomenov, njihovo analizo in sintezo. Dokončno sodbo vedno izreče čas. Vmesno obdobje je mnogokrat le zmešnjava – kaos.«
-
ŠPORT1 teden nazajOžbej Adamič v dresu Slovenije na evropskem prvenstvu do 16 let
-
ŠPORT3 tedni nazajPoletni tabor in košarkarske urice Košarkarskega kluba Kočevje
-
ŠPORT4 tedni nazajLuka Sandič s slovensko reprezentanco v četrtfinalu evropskega prvenstva do 20 let
-
ŠPORT7 dni nazajCelovita prenova in energetska sanacija kegljišča v Gaju

